Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 24.08.2019 01:03

Betohen kadetët e gjeneratës 2021 (Drejtpërdrejt)

Në ambientet e Komandës së Forcave Tokësore, në kazermën “Adem Jashari”, në Prishtinë, po zhvillohet ceremonia e betimit të kadetëve të viti të parë.

Ceremoninë e betimit të kadetëve të QSU-së të FSK-së nga afër do ta përcjell, ministri për Ministrinë e Forcës së Sigurisë së Kosovës (MFSK), Rrustem Berisha, komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK-së) gjenerallejtënant Rrahman Rama, stafi i lartë i MFSK/FSK, ambasadorët, atashetë e akredituar në Kosovë, familjarët e kadetëve si dhe oficerë, nënoficerë dhe ushtar të FSK-së.

Fjalimet gjatë ceremonisë do t’i mbajnë ministri i MFSK-së, Rrustem Berisha, komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama dhe komandanti i KDS-së, gjeneral brigade Enver Cikaqi./KosovaPress/

 

Ngjarjet live në të kaluarën