Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 20.05.2019 01:51

AL Petrol zyrtarizon marrëveshjen me Shell (Drejtpërdrejt)

Kompania AL Petrol po mban konferencë për media, ku do tw zrytarizojë marrëveshjen me Kompaninë me renome botërore Shell.

Shell është kompania e derivateve më e madhe në botë ne mbi 43 000 pika në 5 kontinente. 

Marrëveshja do të zyrtarizohet nga përfaqësuesit e të dyja kompanive.

Më konkretisht kjo marrëveshje nënkupton që AL Petrol, do të emërtohet Shell, e cila do të furnizojë qytetarët e vendit me derivate cilësore dhe me një gamë të gjerë të produkteve të saj.

Ngjarjet live në të kaluarën