Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 26.06.2019 04:43

Akademi për “Epopenë e UÇK-së” (Drejtpërdrejt)

Nën patronatin e kryeministrit Ramush Haradinaj mbahet akademi përkujtimore për nder të “Epopesë së UÇK-së”.

Më 5, 6 dhe 7 mars të vitit 1998 ra heroikisht komandanti legjendar Adem Jashari dhe familja e tij./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën