Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 24.10.2018 04:05

​Zvicër: Era e fuqishme nxjerr trenin nga binarët (Foto)

Cyrih | 03/01/2018 18:08

Një erë e fuqishme ka nxjerrë një tren nga binarët e hekurudhës në Zvicër dhe me këtë rast lëndime kanë marrë tetë persona, njoftojnë sot mediat zvicerane.

Vendi u godit nga një stuhi e rëndë dimërore Burglind, e cila ka thyer pemët dhe disa prej tyre ranë në linjat energjetike, gjë që çoi në shkurtime të energjisë në shumë familje, transmeton Reuters.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress