Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 19.07.2018 11:55

​Zjarr në Kondovë

| 13/08/2017 00:01

Një zjarr i madh është përhapur pranë fshatit Kondovë, i cili gjendet në dalje të Shkupit, pranë rrugës për në Tetovë.

Banorët kanë shfaqur frikën se zjarri do të përfshi edhe shtet pite e tyre, të cilat ndodhen qindra metra larg zjarrit. Ata janë shfaqur të pakënaqur më ndërhyrjen e ekipeve zjarrfikëse dhe njësive tjera.

Zjarri po ndihmohet edhe nga erërat e forta që po fryjnë, të cilat po ndihmojnë në përhapjen e shpejtë të flakëve dhe po ua bënë më të vështirë punën ekipeve të zjarrfikësve, raporton KosovaPress.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress