Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 15.09.2019 07:20

  ​Washington: Veprimet amerikane mundësuan shmangien e një sulmi iranian

  | 21/05/2019 17:00

  Veprimi i SHBA-së, që dërgoi një aeroplanmbajtëse dhe avionë bombardues në Gji, mundësoi shmangien e sulmeve kundër amerikanëve nga ana e Iranit, deklaroi sot shefi i Pentagonit, Patrick Shanahan.

  “Jemi në një periudhë ku rreziku mbetet i lartë”, shtoi ministri i Mbrojtjes i përkohshëm.

  Sot në mesditë do të zhvillohet një takim me dyer të mbyllura në Parlamentin amerikan në lidhje me tensionet aktuale mes SHBA-së dhe Iranit.


  Loading...

  Shpërndaje


  Artikuj të sponzorizuar

  Më shumë nga KosovaPress