Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 21.06.2019 02:16

​Vret kafshën e mbrojtur në Vranosh të Ferizajt

Prishtinë | 11/01/2019 09:26

Një person nga fshati Varosh i Ferizajt, me armën e gjuetisë të cilën e posedonte leje, kishte vrarë një rrëqebull-kafshë e mbrojtur, e më pas e kishte postuar në rrjetin social facebook.

Me urdhër të prokurorit, të dyshuarit i është konfiskuar arma, si dhe leja e armës, ndërsa rasti i referohet hetimeve për procedurë të mëtutjeshme hetimore.

Në gjithë Ballkanin, ekzistojnë vetëm 35 rrëqebuj, ndërsa vetëm 5 janë në Kosovë./KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress