Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 18.09.2019 04:36

​Vdes një femër në Pejë, arrestohet bashkëshorti që nuk i ofroi ndihmë

Prishtinë | 25/08/2019 13:32

Një femër e komunitetit rom është gjetur pa ndjenja në rrugë dhe e njëjta është dërguar në Spitalin e Pejës, ku mjeku ka konstatuar vdekjen.

Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë është dërguar në IML për obduksion. Rasti është duke u hetuar.

Kurse, është arrestuar i dyshuari mashkull i komunitetit rom, pasi që i njëjti nuk i kishte ofruar ndihëm bashkëshortes së tij viktimës femër, e cila më pas ka vdekur.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje. 

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress