Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 22.02.2019 08:15

​Vazhdon drama për vendosjen e flamurit shtetëror

Prishtinë | 13/02/2018 21:29

Ende nuk është arritur të vendoset flamuri i Kosovës, pasi u hoq ai kombëtar të rrethi në hyrje të Prishtinës.

Për ironi, flamuri i Kosovës është vjedhur dhe zjarrfikësit të cilët u ftuan ta heqin flamurin kombëtar, janë duke pritur deri sa të sjellët flamuri i Kosovës.

Në një situatë të tensionuar, me praninë e forcave policore dhe shumë qytetarëve, është hequr flamuri kombëtarë, në hyrje të Prishtinës.

Forca të mëdha policore kanë lokalizuar vendin tek rrethi në hyrje të Prishtinës ku është i vendosur flamuri kombëtar, në përpjekje për të ndalur qytetarët që kundërshtojnë heqjen e flamurit.

Disa qytetarë po kërkojnë që të mbetet aty flamuri kombëtar dhe për atë shtetëror të behët një zgjidhje tjetër./KosovaPress/

Loading...
 

    Shpërndaje


    Artikuj të sponzorizuar

    Më shumë nga KosovaPress