Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Martë, 19.11.2019 02:17

​Turbulenca në aeroplanin e “Air Canada”, 37 të lënduar (VIDEO)

| 12/07/2019 11:00

Një aeroplan i kompanisë “Air Canada” u ndesh me një turbulencë të fortë ajri teksa po udhëtonte nga Vancouver drejt Sidney të Australisë.

Aeroplani Boeing 777-200 me 284 pasagjerë në bord u detyrua të devijojë për në Hawai në momentin që u gjend para një turbulence të fortë.

Zyrtarët e kompanisë thanë se turbulence ndodhi në qiell të kthjellët.

Të paktën 37 pasagjerë u lënduan nga incidenti në ajër.

Aeroplani u ul me urgjencë në aeroportin Honolulu të Hawait dhe të plagosurit morën ndihmën e parë mjekësore.

Në bordin e këtij aeroplani ishin edhe anëtarët e grupit australian muzikor Hurricane Fall që përmes rrjetit social Facebook njoftuan se përveç vokalistit që kishte pësuar lëndime, të tjerët ishin mirë.


Loading...

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress