Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 21.10.2018 01:39

​Trump akuzon ish-këshilltarin Steve Bannon për “humbje të arsyes”

| 03/01/2018 20:17

Presidenti amerikan, Donald Trump akuzoi sot ish-këshilltarin, Steve Bannon për humbje të arsyes, në një komunikatë të ashpër që shënon një ndarje mes presidentit amerikan dhe atij që është konsideruar shpesh si strategu i fitores në zgjedhjet e vitit 2016.

“Steve Bannon nuk ka asnjë lidhje me mua apo presidencën time. Kur, ai është shkarkuar, ai nuk ka humbur vetëm punën, por edhe arsyen. Steve nuk përfaqëson bazën time zgjedhore, ai është në kërkim të interesit të tij”, shkruan presidenti amerikan, Donald Trump në një komunikatë.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress