Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 19.07.2018 11:54

​Tramp dhe Makron pajtohen për bashkëpunim ndaj Koresë së Veriut

Prishtinë | 12/08/2017 21:55

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump dhe presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një bisede telefonike, u pajtuan që të bashkëpunojnë, për të zgjidhur krizën në Gadishullin Korean, njoftoi Shtëpia e Bardhë.

Tramp dhe Macron folën për nevojën për t'u përballur me situata gjithnjë e më të rrezikshme ta shkaktuara nga sjellja destabilizuese e Koresë së Veriut, transmeton KosovaPress.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress