Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 17.11.2018 02:23

​Tillerson për Ballkanin: Të përshpejtohen reformat

Vjenë | 07/12/2017 13:42

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, deklaroi sot se pavarësisht tensioneve të dukshme në disa pjesë të Ballkanit mos stabiliteti edhe më tej është i pranishëm.

“Qeveritë duhet të përshpejtojnë reformat politike dhe ekonomike, përfshirë edhe forcimin e institucioneve, luftën kundër korrupsionit dhe sundimin e ligjit”, tha Tillerson në takimin e 24-të të Këshillit të Ministrave të OSBE-së në Vjenë.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress