Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 20.06.2019 04:10

​​Thaçi: Përfshirja në zjarr e katedrales, fatkeqësi kulturore me përmasa botërore

Prishtinë | 15/04/2019 23:17

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka quajtur fatkeqësi të madhe përfshirjen në zjarr të katedrales historike Notre Dame në Paris.

“Fatkeqësi e madhe përfshirja në zjarr e katedrales historike Notre Dame në Paris. Një fatkeqësi kulturore me përmasa jo vetëm evropiane, por edhe botërore. Shpresoj që zjarri të shuhet dhe dëmi të riparohet sa më shpejt!” ka shkruar Thaçi në Facebook./KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress