Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 19.08.2019 05:12

​​Thaçi: Nuk jam ftuar nga Dhomat e Specializuara

Prishtinë | 09/02/2019 19:52

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar se nuk është ftuar nga Gjykata Speciale, duke pohuar se po të ishte ftuar do t’i përgjigjej ftesës pa hezitim.

“Artikulli i gazetës serbe ‘Novosti’, ku përmendet edhe emri im si kinse i ftuar nga Dhomat e Specializuara, është i pavërtetë dhe shpifje qëllimkeqe. Nëse do të ftohesha, pa asnjë hezitim do t’i përgjigjesha ftesës, në çdo moment, si të gjithë bashkëluftëtarët tjerë. Lufta e UÇK-së ka qenë e drejtë, e dinjitetshme dhe projekti më madhor politik e ushtarak në historinë e kombit shqiptar. Krenohem me UÇK-në”, ka shkruar Thaçi në Facebook./KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress