Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 15.07.2019 11:11

​Studentët bllokojnë Fakultetin e Arteve, kërkojnë kushte më të mira

Prishtinë | 25/04/2019 08:33

Parlamenti Studentor së bashku me Këshilllin e Studentëve të Fakultetit të Arteve në Universitetin e Prishtinës, sot e kanë bllokuar hyrjen e Fakultetit të Arteve për të kundërshtuar bordin drejtues dhe menaxhmentin e UP-së.

Arsye për këtë nga Parlamenti Studentor thonë se është se nuk u morën seriozisht asnjëherë kushtet tejet jo të mira në këtë fakultet, ku mungojnë shumë hapësirat adekuate, materialet dhe shumë gjëra të tjera për punën praktike që bëhet aty./KosovaPress/

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress