Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 20.06.2019 04:06

​​Sot protestuan 84,000 francezë

Prishtinë | 12/01/2019 21:22

Në protestën e organizuar nga lëvizja franceze "Jelekët e verdhë", sot morën pjesë 84,000 qytetarë.

Ministria franceze e Brendshme ka njoftuar se për shkak të protestës së dhunshme, janë arrestuar 244 persona në Paris.

Mediat franceze njoftojnë se gjatë nëntorit dhe dhjetorit të vitit të kaluar, në protesta kanë marrë pjesë më shumë se 288,000 qytetarë./KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress