Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 17.08.2019 04:33

​​Skenderaj dhe MPH realizojnë shtatë projekte kapitale

Prishtinë | 15/05/2019 20:54

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka njoftuar se me ministrin e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, nënshkruan marrëveshjen e bashkëpunimit, për financim të realizimit të 7 projekteve kapitale për komunën e Skenderajt, që janë vazhdimësi e projekteve të vitit 2018 dhe projekte të reja.

Postimi i Jasharit në Facebook:

Me ministrin e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, nënshkruam marrëveshjen e bashkëpunimit, për financim të realizimit të 7 projekteve kapitale për komunën tonë, që janë vazhdimësi e projekteve të vitit 2018 dhe projekte të reja.

Më saktësisht projektet kanë të bëjnë me vazhdimin e punëve në rregullimin e shtratit të Lumit “Klina”, deri në Klinë, për të vazhduar në faza të mëvonshme deri në Kuqicë; si dhe projekte të rregullimit dhe mirëmbajtjes së lumenjve tjerë.

Do të intervenohet edhe në sistemin e ujërave të zeza, me rregullimin e kanalizimeve nëpër bashkësi lokale, për të vazhduar gjatë këtij viti me punë edhe në fusha të tjera, që pa asnjë dyshim do të ndikojnë në ngritjen e mirëqenies së qytetarëve tanë.

Faleminderit, ministër Matoshi, për bashkëpunim të sinqertë, dhe për trajtim dinjiotoz që i bëhet Skenderajt!

Me Ministrinë e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor na presin në të ardhmen edhe projekte të tjera, në interes të qytetarëve.            

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress