Follow Us

*KYQU SQ EN
E Martë, 13.11.2018 10:13

​Sherifi: Votojeni demarkacionin ashtu siç keni premtuar në zgjedhje

Prishtinë | 07/12/2017 13:12

Shefi i Grupit parlamentar të Nisma për Kosovën, Bilall Sherifi, pati kritika ndaj kryetarit të Kuvendit se po mundohet t’i hyjë në hatër LDK-së, por nuk e pranojnë.

Derisa, ka ftuar grupet parlamentare që të votojnë për demarkacionin ashtu siç kanë premtuar në zgjedhje.

“Dalim të çështja e demarkacionit. Unë kërkoj nga gjithë grupet parlamentare të votojnë vetëm ashtu siq e kanë pasur premtim zgjedhor, mos dilni nga premiti zgjedhor elektoral. A e dëgjuar presidentin Trump, e kam pasur premtim zgjedhor, dhe unë do ta mbaj premtimin tim zgjedhor pë ta njohur Jerusalemin kryeqytet të izraelit. Shumë e thjeshtë, mbajeni premtimin zgjedhor gjithë deputetët ashtu siq i keni marrë votat dhe nëse ky premtim që keni dhënë atje”, tha Sherifi.


 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress