Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 18.01.2019 01:43

​SHBA: Të ndërpritet misioni i UNMIK-ut në Kosovë

Prishtinë | 14/05/2018 17:36

Koordinatorja politike e misionit të SHBA-së pranë OKB-së, Amy Tako, në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit, ka kërkuar nga Këshilli që të ndërpres misionin e UNMIK-ut, i cili po shpenzon miliona euro në Kosovë.

Ajo ka përshëndetur miratimin e projektligjit për demarkacionin me Malin e Zi, derisa ka thënë se dialogu në mes dy vendeve është e vetmja zgjidhje për paqe dhe integrim.

Haley ka inkurajuar vendet që nuk e kanë njohur Kosovës, që t’i bashkohen më shumë se 115 shteteve që e kanë njohur pavarësinë e saj./KosovaPress/

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress