Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 14.10.2019 09:06

​SHBA publikon pamje satelitore, Irani është përgjegjës për sulmet ndaj sauditëve?

Uashington | 16/09/2019 12:07

Shtetet e Bashkuara kanë lansuar pamje satelitore, si dhe pretendime të inteligjencës që Irani është fajtor për sulmet ndaj objekteve të naftës saudite, raporton BBC.

Irani hodhi poshtë çdo përfshirje në sulmet e së shtunës, përgjegjësinë për të cilat e kanë marrë rebelët Huti të Jemenit, të cilët i përkrah Irani.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress