Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 24.06.2018 03:21

​Sekretari i OKB-së kërkon ndalimin e veprimeve ushtarake në Myanmar

| 13/09/2017 19:04

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u bëri thirrje autoriteteve të Myanmarit të pezullojnë veprimin ushtarak dhe t'i japin fund dhunës kundër popullatës myslimane, duke thënë se kriza destabilizon rajonin.

Në konferencën për shtyp, ai vlerësoi se situata humanitare ka kaluar në suazat e një katastrofe dhe u bëri thirrje të gjitha vendeve për të ofruar ndihmë, transmeton KosovaPress.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress