Follow Us

*KYQU SQ EN
E Martë, 16.07.2019 07:21

​Së shpejti takimi i parë Kim Jong Un dhe Putin

| 23/04/2019 14:40

Televizioni shtetëror i Koresë së Veriut, ka konfirmuar se udhëheqësi Kim Jong-un së shpejti do të udhëtojë në Rusi për takimin e parë me presidentin rus Vladimir Putin.

Ndërsa nuk është shpallur asnjë datë, Kremlini ka konfirmuar gjithashtu se Kim Jong Un dhe Putin do të  takohen në gjysmën e dytë të prillit.

Flitet se ata do të takohen në portin lindor të Rusisë të Vladivostok, vetëm disa orë nga kufiri i tyre i përbashkët, gjatë kësaj jave.

Takimi vjen pas takimit që u zhvillua në Hanoi në mes Kim Jon Un dhe presidentit amerikan Donald Trump, transmeton KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress