Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 07.12.2019 07:37

​Ramiz Lladrovci sot në Speciale

Prishtinë | 19/11/2019 06:59

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, sot do të paraqitet pranë Gjykatës Speciale.

Ditë më parë ai ishte ftuar në Hagë në cilësinë e dëshmitarit.

Vet Lladrovci kishte thënë se dëshminë e tij do ta japë më 19 nëntor.

“Kurrë në jetë, as kam pasur hamendje as kam dilemë për drejtësinë e luftës tonë çlirimtare, rrugën e ndjekur deri në çlirim dhe për pastërtinë e saj shembullore. Përjetësisht krenar me Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës”, kishte deklaruar Lladrovci.

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress