Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 23.01.2019 09:25

​Rama tregon se cila është ëndrra e tij

Sofje | 16/05/2018 20:01

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, thotë se kurrë nuk ka ëndërruar për "Shqipërinë e madhe", pasi ai ka një ëndërr më të madhe për "Evropën e madhe" nën qiellin e së cilës do të bashkoheshin të gjithë shqiptarët.

Ai tha këtë në një intervistë për Euronews, botuar në prag të samitit të BE-së dhe Ballkanit Perëndimor në Sofje.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress