Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 21.10.2019 03:48

​Rama: Lajm shumë pozitiv nga Evropa

Prishtinë | 18/06/2019 21:00

Vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë është shtyrë zyrtarisht për në vjeshtë.

Kështu komunikoi Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Johannes Hahn, në një deklaratë për mediat.

Lidhur me këtë vendim ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkruan se ky është një lajm shumë pozitiv nga Evropa, ndërsa thekson që duhet t’i rezistojmë deri në fund ofensivës së baltës dhe gurëve kundër Shqipërisë.

Postimi i Ramës: 

Lajm shumë pozitiv nga Europa në rrugën e çeljes së negociatave. Pavarësisht luftës pa limite të frontit politik të së keqes,që po bën çmos të sakatojë vendin në sytë e Europës,për të bllokuar negociatat me sharje,kërcënime,molotovë e përgjime baltosëse,Shqipëria po reziston.

Ministrat e jashtëm të BE kanë miratuar në Luksemburg, kalimin tek kryetarët e shteteve të rekomandimit për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut,me synim muajin tetor. Le t’i rezistojmë deri në fund ofensivës së baltës dhe gurëve kundër Shqipërisë. Të gjithë bashkë në 30qershor.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress