Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 18.11.2019 11:07

​Putin tregon çfarë i tha Erdogan për operacionin turk në Siri

Soçi | 22/10/2019 19:34

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan i shpjegoi sot homologut të tij rus Vladimir Putin qëllimet e operacionit ushtarak të Turqisë në Siri.

"Erdogan më shpjegoi në detaje objektivat e operacionit ushtarak turk përgjatë kufirit me Sirinë," tha Putin pas takimit me Erdogan.

Presidenti rus theksoi se është e rëndësishme që ‘anëtarët e organizatave terroriste, veçanërisht Shteti Islamik, të cilat mbahen nga forcat ushtarake kurde dhe që po përpiqen të shpëtojnë, të mos përfitojnë nga veprimet e forcave ushtarake turke’.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress