Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 21.06.2019 02:22

​Presidenti Meta solidarizohet me popullin francez

Prishtinë | 15/04/2019 22:55

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka shprehur solidaritet me popullin francez pas zjarrit të madh që ra sot në Katedralen Notre Dame.

Në një status në rrjetet sociale, kreu i shtetit shqiptar shkruan:

I trishtuar nga zjarri i rënë në Katedralen Notre Dame, këtë simbol të Parisit dhe Francës, por edhe të trashëgimisë kulturore europiane dhe botërore. Uroj sa më pak dëme! Solidaritet me popullin francez!

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress