Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 25.06.2018 07:48

​Polonia dënoi një avokat për spiunazh tek Rusia

Varshavë | 20/03/2017 22:24

Një avokat polako-rus është dënuar me katër vjet burg për spiunazh për Agjencinë e inteligjencës ushtarake të Rusisë, njoftoi sot një gjykatë më Varshavë.

Avokati, i cili ka shtetësi të dyfishtë dhe është identifikuar si Stanislav W. u deklarua fajtor në një seancë të mbyllur dhe ka mundësi të apelojë kundër vendimit, transmeton KosovaPress.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress