Follow Us

*KYQU SQ EN
E Martë, 22.10.2019 07:35

​Përkujtohen të rënët në Tërnavc dhe Prekaz

Prishtinë | 22/09/2019 15:46

Kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari kanë vënë kurora lule në varrezat e fshatit Tërnavc dhe Prekaz, në nderim në nderim të jetës dhe veprës së dëshmorëve Naim dhe Shemsedin Haxhiu, Kadri Mehmeti dhe Xhevxhet Mailiqi.

“Në nderim të jetës dhe veprës së dëshmorëve Naim dhe Shemsedin Haxhiu, Kadri Mehmeti dhe Xhevxhet Mailiqi, sot, së bashku me nënkryetarin Nuredin Lushtaku, deputetë, drejtorë, asmableistë dhe qytetarë, vendosëm kurora lule në varrezat e fshatit Tërnavc dhe Prekaz, në përvjetorin e rënies së tyre. Lavdi dëshmorëve”, ka shkruar ai.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress