Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 25.08.2019 07:12

​​Për shkak të borës mbyllen shkollat në SHBA

Prishtinë | 11/02/2019 22:41

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke e kaluar njërin nga dimrat më të ftohtë në historinë e saj.

Në disa shtete amerikane, shkollat u mbyllën dhe deputetët i shtynë të gjitha sesionet, pasi stuhitë e borës dhe akullit goditën verilindjen e SHBA-së.

Mediat amerikane njoftojnë, se në shtetin e Uashingtonit, tre stuhive të dëborës janë regjistruar gjatë shkurtit.

Gjatë janarit dhe shkurtit, në disa pjesë të vendin temperaturat kanë arritur deri në -51 gradë Celsiues./KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress