Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 13.11.2019 04:21

​Pas Smajl Latifit, ftesën nga Specialja e merr edhe ky ish-pjesëtar i UÇK-së

Prishtinë | 22/10/2019 18:22

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së Komuna Rahovec ka bërë të ditur se ish-ushtari i UÇK-së dhe epror i TMK-së, Milaim Latifi ka marrë ftesën nga Gjykata Speciale.

Ftesa për Milaim Latifin vjen pak kohë pasi që po ashtu gjatë ditës së sotme një ftesë të ngjashme ka marrë edhe ish-komandanti i Batalionit të Tretë të Brigadës 124 "Gani Paçarizi" dhe kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi.

“Respekt per këta dy luftëtar të lirisë. Krenar me ju”, shkruan Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së Komuna Rahovec në llogarinë e saj në Facebook.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress