Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 12.12.2018 04:32

​​Pacolli takoi kryetarët e komunave të Iowas që janë të binjakëzuar me komunat e Kosovës

Prishtinë | 12/01/2018 23:14

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, në përfundim të vizitës në Iowa ka takuar kryetarët e komunave që tani janë të binjakëzuar me komunat e Kosovës.

Postimi i Pacollit në Facebook:

Vizitën në Ioëa e përfundova me nji takim më kryetarët e komunave që tani janë të binjakëzuara me komunat e Kosovës (Gjakova, Peja, Vushtrria dhe së shpejti edhe Prishtina). Dua të falënderoj stafin e konsullatës së Republikës së Kosovës , Konsullin gjeneral Xhavit Gashin, diplomatën Arbrije Shabani dhe asistentën administrative Rinora Jelliqi për punën fantastike në pregaditjen dhe realizimin e kësaj vizite. Dhjetra takime dhe vizita ishin të pregaditura në mënyrë profesionale të cilat u realizuan me sukses. Definitivisht, puna e kësaj Konsullate duhet të shërbej si shembull i mirë, si duhet ti shërbehet atëdheut.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress