Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 25.04.2019 08:52

​Obama përkujdeset për ulësen e Thaçit (Foto)

Prishtinë | 05/12/2018 17:56

Për vendin se ku duhej të ulej presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në Kishën Episkopale të Shën Martinit në Hjuston, është përkujdesur vet ish-presidenti amerikan, Barack Obama.

Në disa foto që po qarkullojnë nëpër rrjete sociale, shihet vet Obama duke u përkujdesur se ku duhej të ulej presidenti Hashim Thaçi.

 Më herët mediat publikuan edhe fotografi ku shihej Thaçi i ulur afër kancelares gjermane Angela Merkel dhe si duket ka qenë vet  Obama ai që i ka ulur afër njëri-tjetrit.

Presidenti Hashim Thaçi sot  ka marr pjesë në ceremoninë e varrimit të ish presidentit amerikan George W .Bush.


Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress