Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 12.12.2019 10:41

​​NYT: Gjuha Shqipe ndër më të vjetrat në botë

Prishtinë | 24/08/2014 13:28

Sipas gazetës prestigjioze, New York Times, gjuha shqipe radhitet në mesin e gjuhëve më të vjetra të botës.

Gazeta përmend armenishten, greqishten dhe shqipen si gjuhë të lashta, prej nga e rrjedhin shumë gjuhë të tjera.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress