Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 14.12.2018 07:47

​Nuk ka kuorum seanca shtyhet për nesër

Prishtinë | 13/03/2018 11:32

Për shkak të bojkotimit të seancës plenare nga partitë opozitare, seanca do të vazhdojë nesër me të njëjtat pika të rendit të ditës.

Konsensusi për të vazhduar seanca sot nuk është arritur as pas takimit disa minutash mes kryetarit të Kuvendit Kadri Veseli dhe shefave të grupeve parlamentare.

Pas takimit, Veseli tha se në rrethanat e krijuara nuk mund të vazhdoë seanca plenare.

 “Në rrethanat në të cilat jemi vazhdimi i seancës do të jetë ditën e nesërme me pikat e njëjta”, tha shkurt Veseli./KosovaPress/

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress