Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 18.11.2019 06:42

​Një 13 vjeçar kreu një sulm vetëvrasës në dasmë

| 12/07/2019 12:01

Së paku pesë persona kanë vdekur ndërsa 40 janë plagosur kur një djalë 13 vjeqare ka kryer një sulm vetëvrasës në krahinën afgane Nangarhar.

Zyrtari i Policisë afgane ka thënë se djali e ka shpërthyer bombën në dasmën të cilën e ka organizuar komandanti i forcave qeveritare Malik Tur, i cili edhe ai është vrarë në këtë sulm.

Sipas zyrtarëve besohet se Tur ka qenë cak i sulmit, transmeton Asociated Press.

Deri më tani askush nuk e ka marr përgjegjësinë për sulmin, por në lindje të Afganistanit janë të pranishëm talebanët dhe organizata të ISIS-it.

Loading...

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress