Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 25.06.2018 12:06

​Ndërron jetë shkrimtari dhe gazetari Ramiz Kelmendi

Prishtinë | 11/01/2017 22:42

Shkrimtari, publicisti dhe gazetari i njohur shqiptar, Ramiz Kelmendi, ka ndërruar jetë sonte në moshën 86-vjeçare.

Lajmin për ndarjen nga kjo jetë e ka bërë të ditur familja Kelmendi.

Kelmendi është njëri nga shkrimtarët dhe gazetarët e parë të Kosovës, i cili njihet për vlerat artistike që solli në letrat shqipe. Po ashtu, Kelmendi hapi shkollën e parë private të gazetarisë në Kosovë, transmeton KosovaPress.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress