Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 07.12.2019 04:20

​NATO zgjeron kompetencat e mbrojtjes edhe në hapësirë

Prishtinë | 19/11/2019 19:59

Aleanca ushtarake e NATO-s pranoi të zgjerojë kompetencat e saj në hapësirë, gjë që e bën këtë fushën e pestë operative pas ajrit, tokës, detit dhe hapësirës në internet.

29 aleatët nënshkruan këtë sipërmarrje para një takimi të ministrave të Jashtëm të NATO-s, në Bruksel.

“NATO nuk ka qëllim të vendosë armë në hapësirë”, deklaroi Sekretari i Përgjithshëm Jens Stoltenberg, duke shtuar se qëllimi ishte mbrojtja./ATSH/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress