Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 22.09.2019 06:36

​Moti, temperaturat deri në 33 gradë celsius

Prishtinë | 13/06/2019 06:57

​Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar një tjetër ditë me diell dhe me temperatura të larta në vendin tonë.

Sipas tyre, termometri sot do të kalojë mbi 30 gradë celsius.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 31-33 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-9m/s.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress