Follow Us

*KYQU SQ EN
E Martë, 21.05.2019 03:38

​Moti sot në Kosovë, parashikohet ngritje e temperaturave

Prishtinë | 15/03/2019 07:14

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar mot me diell dhe pjesërisht të vranët gjatë ditës së sotme në vendin tonë.

Temperaturat do të shënojnë ngritje graduale në të dy vlerat ekstreme.

Minimalet do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë celsius, ndërsa temperaturat maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë celsius.

Era do të vazhdoj ta mbajë drejtimin e veriut dhe jugperëndimit, shpejtësia maksimale e së cilës do të arrijë deri 6m/s./KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress