Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 14.10.2019 03:25

​Moti sot në Kosovë

Prishtinë | 21/09/2019 08:22

​Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot temperaturat minimale do të arrijnë në 3 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të jenë tipike vjeshtore, ato do të lëvizin ndërmjet 3-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-4m/s”, njofton IHMK./KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress