Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 18.09.2019 04:43

​Moti për pesë ditët e ardhshme

Prishtinë | 25/08/2019 19:57

Gjatë pesë ditëve të ardhshme vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferik.

Kjo situatë meteorologjike do të kushtëzojë mot me diell dhe vranësira të herë-pas-hershme, të cilat ditën e hënë dhe të martë do të mundësojnë mot jo stabil dhe vende–vende me reshje të izoluara shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 30-33 gradë Celsius.

Era do të fryjë nga verilindja me shpejtësi maksimale deri 11 m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress