Follow Us

*KYQU SQ EN
E Martë, 13.11.2018 10:15

​Moska e shqetësuar me vendimin e SHBA

Moskë | 07/12/2017 14:01

Ministria e Jashtme ruse njoftoi sot se Moska është shumë e shqetësuar për vendimin e SHBA-së për të zhvendosur selinë e ambasadës nga Tel Avivi në Jerusalem.

Në një deklaratë të ministrisë thuhet se një zgjidhje e drejtë dhe e qëndrueshme e konfliktit të vjetër palestinez-izraelit, i cili siguron zgjidhjen e të gjitha aspekteve të statusit përfundimtar të territoreve palestineze, duke përfshirë një çështje të ndjeshme në Jerusalem, nëpërmjet bisedimeve të drejtpërdrejta palestinez-izraelite, duhet të arrihet në bazë të të drejtës ndërkombëtare , dhe rezolutat përkatëse të Këshillit të Sigurimit të OKB-së dhe të Asamblesë së Kombeve të Bashkuara.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress