Follow Us

*KYQU SQ EN
E Martë, 24.04.2018 10:41

​Mogherini e shqetësuar me paralajmërimet e SHBA-ve për ndihmat ndaj të huajve

Uashington | 21/03/2017 00:05

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Politikën e Jashtme dhe të Sigurisë, Federica Mogherini shprehu shqetësim në lidhje me propozimin e administratës së Presidentit Donald Tramp, për të ulur ndihmat e SHBA-ve ndaj të huajve.

Gjatë një konference ndërkombëtare mbi politikën bërthamore, ajo paralajmëroi se një reduktim i ndjeshëm i ndihmave të SHBA-ve ndaj të huajve, mund të destabilizojë pjesë të mëdha të botës, transmeton KosovaPress.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress