Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 16.11.2019 01:13

​Merkel dëshiron t’i bashkohet nismave për eliminimin e gazrave

Berlin | 14/05/2019 13:32

Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi sot se do të donte që Gjermania të bashkohej me vendet e tjera evropiane për të eliminuar pothuajse të gjitha emetimet e gazrave serë deri në vitin 2050, por që ky qëllim duhet të jetë i arritshëm.

AP përkujton se Merkel së pari refuzoi të bashkohet me iniciativën e paraqitur nga presidenti francez Emmanuel Macron dhe tetë vende të tjera të BE-së javën e kaluar.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress