Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 29.01.2020 01:57

​Mali i Zi, deri 20 mijë euro gjobë për pirjen e cigares në ambiente të mbyllura

Podgoricë | 14/08/2019 15:27

Në Malin e Zi hyn sot në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura.

Për të gjithë ata që do ta shkelin këtë ligj gjoba e parashikuar arrin deri në 20 000 euro.

Ligji me të cilin ndalohet përdorimi i produkteve të duhanit në hapësira publike të mbyllura, përveçse në kazino, u miratua në mënyrë unanime më 31 korrik.

Me ligjin e ri nuk lejohet pirja e duhanit në çfarëdo lloj hapësire ose në zonat ku konsumohet ushqim dhe pije.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress