Follow Us

*KYQU SQ EN
E Martë, 19.03.2019 03:45

​​KQZ shpalli rezultatet preliminare

Prishtinë | 02/12/2013 01:29

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, pas mesnatës, ka dhënë rezultatet preliminare për 25 komunat ku u votua për balotazh. Sipas KQZ-së, votues të regjistruar kanë qenë 1 milion e 371 mijë e 524 votues, dhe kanë qenë 1816 vendvotime. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se fletëvotime të vlefshme janë 532 mijë e 935, ndërsa përqindja e daljes në votime në këto komuna është 39. 87 për qind.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress