Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 17.08.2019 04:34

​Kosnett: SHBA thellësisht të përfshira në procesin e dialogut

Prishtinë | 16/05/2019 17:19

Ambasadori i SHBA në Prishtinë, Philip Kosnett tha sot se Shtetet e Bashkuara janë "thellësisht të përfshira" në procesin e dialogut midis Kosovës dhe Serbisë, i cili zhvillohet me mbështetjen e BE dhe se bashkëpunojnë me përfaqësuesit e të dyja vendeve.

Në një intervistë për Radio Gorazhdevcin, diplomati amerikan përkujton se presidenti Donald Trump i kishte shkruar presidentëve të dyja shteteve, ku ka theksuar rëndësinë e procesit të dialogut dhe angazhimit të Shteteve të Bashkuara për të ecur përpara në procesin e dialogut.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress