Follow Us

*KYQU SQ EN
E Martë, 23.10.2018 12:07

​​KE i fton Kroacinë dhe Slloveninë të vazhdojnë dialogun

Prishtinë | 03/01/2018 18:26

Komisioni Evropian u bëri thirrje sot Sllovenisë dhe Kroacisë që të vazhdojnë dialogun dhe të shmangin çdo veprim që mund të prekë bisedimet dypalëshe, dhe përsëriti se KE është e gatshme të ndihmojë në kryerjen e arbitrazhit në kufirin slloveno-kroat.

"Komisioni vazhdon t'i bëjë thirrje të dyja palëve që të vazhdojnë dialogun në të gjitha nivelet, në mënyrë konstruktive, të shpejtë dhe të qartë, për të shmangur çdo veprim që mund të dëmtojë negociatat dypalëshe", tha zëdhënësja e KE-së, Mina Andreeva./KosovaPress/

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress